Forum Serial - Serial - "Czy boisz się ciemności?"
Forum fanów serialu Czy boisz się ciemności?

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pokolenie lat 90.
Idź do strony 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Serial - "Czy boisz się ciemności?" Strona Główna -> Pokolenie lat 90-tych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Thomas
Zasłużony
Zasłużony

PostWysłany: Nie Cze 28, 2009 07:28    Temat postu: Pokolenie lat 90. Odpowiedz z cytatem

Spotkałem się kiedyś z określeniem pokolenia lat 90tych. Chodziło o osoby urodzone pomiędzy 1988 a 1993.
Artykuł (nie pamiętam czy w necie, czy w gazecie) mówił o charakterystycznych elementach egzystencji. M.in. była mowa o filmach, serialach, kapslach z chipsów, naklejkach z gum, i tak dalej.
Może pogadalibyśmy o tym co było ważne dla nas w tym okresie (tak do 2002 roku, pamiętnych; jak dla mnie, do dziś nie wiem dlaczego; mistrzostw w korei i japonii)

Co wy na to?
Reklama

Wysłany: Nie Cze 28, 2009 07:28    Temat postu:

Powrót do góry
Triko80
Zasłużony
Zasłużony

PostWysłany: Nie Cze 28, 2009 09:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo chętnie. Lubię rozmowy o przeszłości. Dla mnie szczególnie istotnym rokiem jest rok 1998. Nie wiem dlaczego akurat ten, ale niedawno doszedłem do wniosku, że wtedy nauczyłem się czytać i to pierwsza data, którą pamiętam. Zaczął wtedy być emitowany mój ulubiony serial komediowy "Miodowe Lata". I jeśli chodzi o to, co piszesz o serialach to się zgadzam. Dla mnie ważne są seriale, których emisja rozpoczęła się w latach 90. Słabo to pamiętam, ale zawsze coś. Może dlatego lubię tę epokę, bo to pierwsza jaką pamiętam i poza tym ciekawie jest pamiętać schyłek XX wieku. Wtedy poznałem najlepsze, co z telewizji:
-Dragon Ball
-Czy Boisz Się Ciemności?
-Miodowe Lata
-Świat Według Kiepskich
-Graczykowie
-Rodzina Zastępcza
edyta2067
Demon morza
Demon morza

PostWysłany: Nie Cze 28, 2009 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobry pomysł Smile Ja też lubię wspominać stare i chyba lepsze czasy... Tak jak Triko80 też lubiłam oglądać 'Dragon Ball' i kilka polskich ciekawych seriali.. Smile Podobał mi się rownież '13 posterunek', ale to chyba czasy troszkę późniejsze Smile
meaner
Sardo
Sardo

PostWysłany: Nie Cze 28, 2009 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też lubię wspominać o tych czasach, jak się oglądało wszystkie wspomniane seriale zresztą które można dzisiaj nawet obejrzeć(oprócz Czy boisz się ciemności nad czym ubolewam). W dodatku bardzo lubię Dragon Balla którego oglądam aktualnie odnowioną Serię Z "Dragon Ball Kai" i Kapitan Tsubasa,to były czasy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
edyta2067
Demon morza
Demon morza

PostWysłany: Nie Cze 28, 2009 12:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajnie tak to czasem powspominać i chociaż w myślach znowu być dzieckiem Smile Oderwać się od szarej rzeczywistości i wszystko widzieć w kolorowych barwach tak jak za czasów dzieciństwa...

A ja mam taki pomysł Smile Może każdy z nas powiedziałby coś o sobie ? Podał imię, wiek itp... Smile Piszcie co wy na to Razz
sakura2222
Madeline
Madeline

PostWysłany: Nie Cze 28, 2009 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również lubie wspominac te czasy Smile pamietam ze na RTL7 najpierw leciał dragon ball i po nim serial komediowy ktory bardzo lubiłam ,,pełna chata,, Smile i o ile pamietam później leciało CBSC albo i na odwrót Smile
Powrót do góry
edyta2067
Demon morza
Demon morza

PostWysłany: Nie Cze 28, 2009 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba odwrotnie Smile Dragon Ball a potem CBSC Razz Razz Razz
Thomas
Zasłużony
Zasłużony

PostWysłany: Nie Cze 28, 2009 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro widzę że temat przypadł do gustu, to powiem coś na ten temat:
Koniec lat 90tych w telewizji zapamiętałem tak:
- Cartoon Network - "Loney Toones"
- CANAL + i "Diabelski Młyn"
- RTL 7 - i niezapomniane - "CBSC", "Dragon Ball", "Alf", "Dziewczyna z komputera", "Woody Woodpecker", "Łoś superktoś", czy "Dennis Rozrabiaka"
- Polsat - teleturniej z Chajzerem - "Idź na całość(?)" był tu taki kot - Zonk, "Kalambury" na Polsat2 z Gąsowskim, później "13 posterunek", "Duża przerwa", pierwsze sezony "Power Rangers", "Komisarz Rex", "Mc Gyver", "Sabrina Czarownica", "Xena wojownicza księżniczka", i animowane - "jonny Bravo", "różowa pantera", "Pokemony",
- TVP - stąd pamiętam słynne dobranocki, ale oooogroooomnym sentymentem darzę "Wyspę niedźwiedzi" - kreskówkę, której bałem się jak cholera, i nigdy nie obejrzałem ostatniego odcinka, a ponoć nie skończył się najlepiej. Sad
Później pojawił się Minimax, którego oglądałem przez pierwsze 2 lata istnienia.
- i tu - "Aparatka", "Crash Zone", "Podwieczorek u Mini i Maxa", "Gęsia Skórka". Później to zamieniło się w jakieś inne kanały i jakoś mnie to nie wciągało - może po prostu zacząłem się interesować czymś innym ... Razz

Co do czasopism, pamiętam:
- co tydzień obowiązkowo gazetka - "Kaczor Donald" z nieezwykłymi gadżetami Smile i wysyłana krzyżówka, której nigdy nie udało mi się wygrać...
- później zacząłem zbierać gazetkę - "Wally zwiedza świat" Razz

Pamiętam też niesłychane ilości chipsów i lizaków kupowanych na osiedlowym sklepiku dla jakichś durnych kapsli, figurek, tatuaży czy naklejek... Nie pamiętam zbytnio co można było zdobyć. Pamiętam kapsle z pokemonami. Takie najstarsze, zwykłe, plastikowe, nie tam jakieś metalowe, czy gumowe. Ale taki plastik, który często się łamał. Szybko się z nich zdzierała farba i sam taki biały krążek zostawał. Po jednej stronie kapsla był pokemon, a z drugiej moce jakie pokonywał, chyba Razz Szczerze powiedziawszy nawet nie wiem, gdzie to wszystko mam.
Były jeszcze batony Dragoon Ball, w których były naklejki do albumu. - Miałem PEŁNE dwa albumy. Później dałem je młodszemu bratu, może jeszcze gdzieś je ma. Pamiętam ich zapach... Smile
Jeszcze kiedyś w rogalach 7days były naklejki z pokemonami , tez do takiego czerwonego albumu. Też dałem bratu. Może i gdześ ma. Super to było.
Triko80
Zasłużony
Zasłużony

PostWysłany: Nie Cze 28, 2009 18:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ach... Teraz jak zacząłeś tak pisać to widzę jak bardzo ważna jest dla mnie telewizja, bądź też raczej wspomnienia z nią związane. Wiele z tego, co tu wypisujesz również pamiętam i oglądałem. Czuję, że RTL7 przeszło do klasyki polskiej telewizji. Takie seriale jak "Czy Boisz Się Ciemności?", "Dragon Ball", "Alf" czy "Dziewczyna z Komputera" darzę szczególnym sentymentem. Chociaż te dwa ostatnie oglądałem zdecydowanie rzadziej. Lubię powspominać takie stare czasy i dlatego też tworzę te napisy do CBSC, ponieważ może niektórzy też chcieliby sobie przypomnieć, a nie mogą. Chociaż uważam, że każdy powinien znać angielski.

Jeśli chodzi o pokemony to chyba w całej Polsce był taki zwyczaj. Ja mieszkam w mieście Legionowo na Mazowszu (5 km od Warszawy) i gdzie się nie poszło to każdy grał w jak to u nas nazywano "kapsle". Pamiętam jak kiedyś grałem z jednym gościem i przegrałem ok. 8 w jednym dniu. Pamiętam, że byłem wtedy bardzo zły, wręcz zdruzgotany. Naklejki też się tutaj zbierało, choć nie tak często jak kapsle.
Thomas
Zasłużony
Zasłużony

PostWysłany: Nie Cze 28, 2009 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe, tak może nie do tematu
ale: MAZOWSZE RZĄDZI Razz
Triko80
Zasłużony
Zasłużony

PostWysłany: Nie Cze 28, 2009 19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może tak też nie do tematu:
"A niby czemu?"
Thomas
Zasłużony
Zasłużony

PostWysłany: Nie Cze 28, 2009 19:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najlepsza kraina pod słońcem Smile
nieważne Razz wróćmy do tematu Smile
Triko80
Zasłużony
Zasłużony

PostWysłany: Nie Cze 28, 2009 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, więc niech inni się wypowiedzą o swoich stronach Very Happy Ciekawi mnie czy np. w takiej metropolii poznańskiej dzieci też się zajmowały pokemonami Cool
Łukasz
Zasłużony
Zasłużony

PostWysłany: Nie Cze 28, 2009 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałem to szczęście, że urodziłem się idealnie pomiędzy tymi datami (1988-1993) Very Happy
Cytat:
Cartoon Network, CANAL, RTL 7, TVP

Kiedyś to były całkiem inne kanały, nie to co teraz - same nudne kanały. Pewnie zabrzmi to jakbym był jakimś starym prykiem hehe, ale widać, że świat się zmienia - nie ma już tych świetnych seriali i bajek co kiedyś("Alf", "Woody Woodpecker", "Łoś superktoś", Czy Boisz Się Ciemności?, Dwa Światy itd.). Teraz wszystkie programy, które robią są nudne i w ogóle nie potrafią przyciągnąć mnie do tv Razz
Cytat:
Co do czasopism, pamiętam:
- co tydzień obowiązkowo gazetka - "Kaczor Donald" z nieezwykłymi gadżetami Smile i wysyłana krzyżówka, której nigdy nie udało mi się wygrać...
- później zacząłem zbierać gazetkę - "Wally zwiedza świat"

Dosłownie tak samo jak ja, także zbierałem te gazety Very Happy To było coś. Kiedyś pamiętam, że były do zbierania także gazety z kasetami do nauki angielskiego "English Junior", w której uczyli: bugs i reszta hehe Smile

W moich stronach również przez jakiś czas była mania pokemonów i innych tego typu kapsli, kart i naklejek do zbierania Smile
Powrót do góry
*Mati
Demon morza
Demon morza

PostWysłany: Nie Cze 28, 2009 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Triko80 napisał:
No, więc niech inni się wypowiedzą o swoich stronach Very Happy Ciekawi mnie czy np. w takiej metropolii poznańskiej dzieci też się zajmowały pokemonami Cool

Tak zajmowały się pokemonami Very Happy
Triko80
Zasłużony
Zasłużony

PostWysłany: Nie Cze 28, 2009 21:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łukasz napisał:
W moich stronach również przez jakiś czas była mania pokemonów i innych tego typu kapsli, kart i naklejek do zbierania Smile

A które to te Twoje strony. Nie napisałeś gdzie mieszkasz Wink

*Mati napisał:
Tak zajmowały się pokemonami

Więc w Poznaniu jednak Smile A jak inne duże polskie miasta?: Warszawa, Katowice, Wrocław, Gdańsk, Kraków. Mamy kogoś na forum z tych stron?
Chyba nikt nie siadał pod Pałacem Kultury i grał w kapsle Very Happy
*Mati
Demon morza
Demon morza

PostWysłany: Nie Cze 28, 2009 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ja nie w Poznaniu Smile Dawniej tak teraz nie Smile Teraz w Koszalinie

Ostatnio zmieniony przez *Mati dnia Pon Cze 29, 2009 08:56, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Łukasz
Zasłużony
Zasłużony

PostWysłany: Nie Cze 28, 2009 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Triko80 napisał:
Łukasz napisał:

A które to te Twoje strony. Nie napisałeś gdzie mieszkasz Wink

A no faktycznie nie napisałem skąd pochodzę Razz , więc szukajcie a może znajdziecie mnie na Pomorzu Razz

Hmm dziwie się, że rozmowa przerzuciła się tylko na pokemony. Przecież było wiele interesujących gazet, kart itp. do zbierania.
Wracając do telewizji to oczywiście "najlepszym kanałem dla młodzieży i nie tylko" w tamtych czasach był RTL7. Było jeszcze kilka fajnych seriali komediowych na RTL7, ale nie pamiętam tytułów Sad Może ktoś coś pamięta Smile
Powrót do góry
edyta2067
Demon morza
Demon morza

PostWysłany: Nie Cze 28, 2009 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie jestem dokladnie z Poznania jak to napisałam, ale z okolicy Smile bo gdybym napisała miejscowość to nikt nie wiedziałby i tak gdzie to jest Smile No więc pokemony chyba w całej Polsce były popularne bo w moich stronach też Very Happy Dziennie potrafiłam zjeść 5-7 paczek chipsów i zależało mi tylko na tych kapslach Smile PAmiętam jakie zawsze robiłam bitwy z młodszą siostrą i oczywiście ja wygrywałam Razz Najpierw kłóciłyśmy się o pokemony a później razem szłyśmy oglądać bajki albo CBSC Smile Moją ulubioną bajką był chyba ten fajny dzięcioł.. Woody Woodpeker czy jakoś tak Very Happy Miło wspominam te czasy .. Smile
sakura2222
Madeline
Madeline

PostWysłany: Wto Cze 30, 2009 07:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

*Mati napisał:
Triko80 napisał:

Tak zajmowały się pokemonami Very Happy

No pewnie ze tak Very Happy zbierałam oczywiscie. I jeszcze pamietam ze byly w chipsach ,,chio,, karty z Dragon Balla Smile pamietacie?
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Wto Cze 30, 2009 07:54    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Serial - "Czy boisz się ciemności?" Strona Główna -> Pokolenie lat 90-tych Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Następny
Strona 1 z 15
Skocz do: